História

Prvá sučka sa do našej rodiny dostala náhodou v roku 1980. Oproti mne na ulici šiel pán , ktorý viedol šteniatko krásneho psa s múdrym pohľadom. Po dohovore sa stala našou prvou sučkou LINDA z Lamača – zakladateľka chovu a prvá Interšampiónka v ČSSR vôbec. Darovala nám 3 vrhy šteniatok a jej syn AMADEUS Jankina záhrada bol prvým wss v Rakúsku ako aj dcéra AIKE Jankina záhrada sa stala prvou wss zapísanou v Maďarsku. 

Z tohto spojenia musím spomenúť na psa ARKA Jankina záhrada, ktorý pod vedením Tonka Absolóna sa stal poľovníckou legendou. Poľovne veľmi úspešní boli AENGIE Jankina záhrada a DOLLY Jankina záhrada, ktorá získala prvý CACIT a najlepšiu prácu v poli na Všestranných skúškach pod vedením Ota Csepyho.

Spojenie s Lucky Leicasterom /NL nedávalo potrebnú farbu oka a šteniatka boli subtílnejšie, privítali sme ponuku manželov Kicki a Rolfa Kindstrand, známych chovateľov wss a majiteľov chovateľskej stanice Pelydryns vo Švédsku , ktorí nám v roku 1987 darovali šteniatko AJJE Pelydryns.

Ajje priniesol do chovu veľmi krásne jedince, jeho potomstvo bolo na výstavách ohodnotené známkou výborný pre krásne tmavé oko a nádhernú postavu so správnym zaúhlením, postojom a správne nasadeným chvostom. V láske sa u nás dožil 16 rokov a 2 mesiace.

Jeho dcéra JENY Jankina záhrada, ktorej matka bola ICh. KAJSA SVENSK Pelydryns/matka bola dovezená priamo z Walesu / sa stala Svetovou víťazkou v Miláne v Taliansku v roku 2000.

V tom istom roku LEONARDO Jankina záhrada v majetku známeno adlhoročného medziná-rodného rozhodcu a dlhoročného predsedu Klubu španielov v Nemecku pán Bruno Richter, bol v Poznani na Európskej výstave ako 2 ročný res.ČACIB.

Ďalším úspešným psom je RALF Jankina záhrada, ktorý popri tituloch EV, šampióna viacerých krajín sa stal našim prvým psom, ktorý nás reprezentoval v Anglicku v krajine pôvodu wss na prestížnej výstave – Cruftsovej výstave, získal ocenenie výborný a vyhral svoju triedu.

Jeho nasledovníčkou je SABRINA Jankina záhrada, URŠULA Jankina záhrada.

Importom sučky Cwrt Afon CERIAN od známeho anglického chovateľa pána Lena Morgana a psa Coedybrain TOMOS od pani J. Janes zakladáme novú líniu v našom chove.

Naši psi sú poľovne vedení.